Newsy
Przedszkolaki ze Starej Jastrząbki zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Jesienny rolkotelegram” PDF Drukuj Email
czwartek, 22 października 2020 16:58

W Starej Jastrząbce w ramach Dnia Higieny Velvet w najmłodszej grupie zostały przeprowadzone zajęcia w których wychowawczyni Magdalena Papuga , przedstawiając infografiki z Misiem Velvetusiem wytłumaczyła dzieciom na czym polega higiena osobista.  Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić po skorzystaniu z toalety, jak myć rączki oraz w jaki sposób walczyć z zarazkami.

Następnie odbyły się zajęcia plastyczne. „Sówki” malowały zarazki, a pani opowiadała jak z nimi walczyć razem z Misiem Velvetusiem.

Tego dnia odbyły się także zawody sportowe. Przedszkolaki mogły wykazać się w konkurencji „Zwinne duety”. Wykonanie drogi z papieru toaletowego po którym następnie się turlały przysporzyło im ogrom frajdy.

Na koniec maluszki wykonały wspólną laurkę w formie miłej wiadomości dla swoich rodziców, a także ułożyły kompozycję na pracę konkursową w ramach akcji Zdrowo i Sportowo.

Dzieci świetnie bawiły się podczas zajęć z Misiem Velvetusiem. Dodatkowo, miłym zaskoczeniem okazał się fakt, iż praca przedszkolaków została doceniona – zdobyły zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Jesienny rolkotelegram”. Laurka wykonana przez "Sówki" została wyróżniona spośród ponad dwóch tysięcy nadesłanych zgłoszeń.

M.P.

>>>>KLIK <<<

Poprawiony: czwartek, 22 października 2020 18:11
 
Galeria prac szkolnych artystów PDF Drukuj Email
czwartek, 22 października 2020 16:23

Zapraszamy do wirtualnej galerii prac plastycznych uczniów naszej szkoły.

>>>> Klik <<<<

Plastyka jest formą wyrażania pragnień, nadziei, zwątpień, radości i smutków oraz najbardziej fantastycznych marzeń.

Plastyka w szkole to ważny przedmiot w zakresie wychowania estetycznego przyszłego odbiorcy sztuki. Dziecko rozpoczynając swoją działalność plastyczną około 3 roku życia intuicyjnie przedstawia to, co go otacza w swój własny, indywidualny sposób.  Wraz z rozwojem procesów spostrzegania doskonalą się dziecięce rysunki. Są bogatsze w treść, kolorystykę, rozwija się forma plastyczna, przybierając coraz bardziej realistyczne kształty.
Ważne jest więc, tak pokierować młodym człowiekiem, aby nie zniechęcić go do tej formy aktywności, a pokazać mu wartości i potrzebę obcowania z sztuką. Bardzo ważne jest wykorzystywanie na zajęciach różnego rodzaju technik, akcesoriów, materiałów, metod i narzędzi, aby rozwijać u dzieci ciekawość, pomysłowość i wyobraźnię niezbędną w rozwoju osobowości młodego człowieka. Dzieci chętnie eksperymentują, potrafią działać, doświadczać, badać, zaskakiwać odbiorcę.  Poznanie różnych środków wyrazu plastycznego ułatwia realizację oryginalnych, nowych pomysłów,  a także zachęca do sięgnięcia po trudniejsze tematy.
Plastykę należy więc traktować jako szansę integralnego rozwoju, w którym uczniowie nie tylko wyrażają przez sztukę własne odczucia i emocje, ale także uczą się cierpliwości, dyscypliny i samokontroli w trakcie powstawania prac oraz angażują się, poprzez sztukę, w życie społeczne. Dzięki takiej wytrwałości wzrasta w młodym człowieku jego wiara we własne możliwości, kształci się odpowiedzialność za podjęte działanie. Prace, które możemy podziwiać w naszej galerii to wybrane, małe dzieła.


Życzymy miłych wrażeń estetycznych.


Marzena Wnuk, Beata Sutkowska

 

 


Poprawiony: czwartek, 22 października 2020 16:51
 
Nasze EKO PRZEDSZKOLAKI część 1 - „Jesienne dary” PDF Drukuj Email
czwartek, 22 października 2020 14:14

W roku szkolnym 2020/2021 zapraszamy Czytelników naszej strony do śledzenia informacji i foto relacji z poczynań przedszkolaków z grupy p. Jolanty Skowron, którzy uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym – EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE . Projekt ten, jest odpowiedzią na potrzebę budowania świadomości obowiązku dbania o środowisko w jakim żyjemy. Świadomość ochrony naszego świata formuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza. Kształtowanie tej postawy należy więc rozpocząć od najmłodszych lat.
Cele projektu  EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE TO:

wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska poprzez kształcenie nawyków ekologicznych, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i proekologicznych, kreatywne i twórcze działania dzieci, promocja placówek przedszkolnych, integracja przedszkolaków, rodziców, nauczycieli,  dzielenie się inspiracjami i pomysłami.

We wrześniu przedszkolaki uczestniczyły w eko-warsztatach  pod hasłem „ Jesienne dary”. Były to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem kasztanów, liści, żołędzi, kasztanów,  mchu, jarzębiny, zatrwianu, traw, kory itp. W kąciku przyrodniczym, znajdującym się

w holu przedszkola, pojawiły się piękne prace wykonane przez przedszkolaków.

Zapraszamy na fotorelację.

Beata Sutkowska

 


Poprawiony: czwartek, 22 października 2020 14:54
 
COVID 19 - komunikat PDF Drukuj Email
środa, 21 października 2020 16:54

 
Uroczysta akademia z okazji Święta Nauczyciela PDF Drukuj Email
niedziela, 18 października 2020 15:14„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im się rozwinąć” Słowa Janusza Korczaka - słynnego polskiego pedagoga, stały się mottem tegorocznej akademii z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, która odbyła się w naszej szkole w dniu 13 października 2020r. Z powodu reżimu sanitarnego uroczystość odbywała się dwukrotnie dla wydzielonych klas. Uczniowie zaprezentowali rozwinięte skrzydła w postaci swoich talentów: muzycznych, deklamatorskich, aktorskich, organizacyjnych. Młodzi artyści piosenką i wierszem uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich Nauczycieli i Pracowników Obsługi i Administracji. Występujący podkreślili wdzięczność za codzienny trud pracy pedagogów. Ich poświęcenie i  troskę o dobro wychowanków. Młodzi artyści nabierali pewności siebie, dzięki radości płynącej z twarzy osób oglądających występ.

Taka atmosfera powodowała, że z piosenki na piosenkę czuli się na scenie jak ryby w wodzie.
Szczególne podziękowania kierujemy dla występujących uczniów:
Gabrieli G., Nikoli M., Gabrieli M. z klasy 3, Kamili, Emilii G., Ewy, Zuzanny Cz, Wioletty, Łukasza, Emilii K., Zuzanny P., Bartka - wszyscy z klasy 4, Magdaleny, Anny, Zuzanny, Patryka z klasy 5, Nikoli, Kornelii, Katarzyny, Mikołaja, Joanny i Oliwii z klasy 7 oraz Katarzyny T., Natalii i Katarzyny W. z klasy 8.
Serdeczne podziękowania przekazujemy nauczycielom, którzy przygotowali obchody tegorocznego święta: p. Dyrektorowi – Januszowi Opalińskiemu za muzyczny koncert życzeń w wykonaniu uczniów, p. Józefowi Długopolskiemu za wachlarz słownych dedykacji dla wszystkich nauczycieli, p. Marzenie Wnuk – za plastyczną dekorację na szkolnym korytarzu.
Na zakończenie kilka fotek całej występującej ekipy i każdy wyruszył w swoją stronę - część z uśmiechem na twarzy, a część z nadzieją na lepsze jutro w strachu przed powrotem do przedświątecznej rzeczywistości.


Beata Sutkowska

Poprawiony: niedziela, 18 października 2020 19:02
 
Zabawy na świeżym powietrzu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 października 2020 11:19

Nasze przedszkolaki z grupy p. Jolanty Skowron chętnie uczestniczą w zajęciach na szkolnym placu zabaw. Dzieci, kiedy tylko pozwala na to pogoda, korzystają z wielu wspaniałych możliwości do rozrywki i edukacji na świeżym powietrzu. Szaleństwa przy piaskownicy, huśtawkach, zjeżdżalniach są nie tylko odprężeniem, ale także prawdziwą nauką. Plac zabaw jest miejscem zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Źródłem radości, relaksu, odpoczynku, ale też nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. Dla przedszkolaków plac zabaw, to również miejsce pełne tajemnic do odkrycia, pozwalające na różnorodną interpretację przestrzeni placu. Tak więc, zainstalowany na placu domek, raz jest statkiem piratów, kiedy indziej staje się warownym zamkiem do zdobycia. Wiele elementów wyposażenia placu zabaw umożliwia na korzystanie z nich na wiele sposobów, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju wyobraźni i kreatywności naszych przedszkolaków.
Radosna zabawa pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego i mózgu dziecka, wzmacnia wytrzymałość kości, oraz wpływa na prawidłowe
funkcjonowanie stawów, zapewniając im odpowiednią elastyczność. Poprawia odporność i kondycję dziecka. Koncentracja potrzebna przy zabawach ruchowych, uczy przedszkolaków skupiania się, co później owocuje lepszymi wynikami nauczania w szkole. Plac zabaw, to także miejsce, gdzie dzieci nabywają wiele zachowań społecznych. Przy zjeżdżalniach uczą się stania w kolejce, natomiast na huśtawkach wagowych współpracy z innym dzieckiem. Zabawa z grupą innych użytkowników sprawia, że dzieci są bardziej otwarte i towarzyskie.

Naszym 4 i 5 latkom wraz z opiekunem panią Jolantą Skowron życzymy wielu dni wspaniałej pogody podczas aktywnej zabawy na przyszkolnym placu zabaw.


Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Beata Sutkowska


Poprawiony: czwartek, 15 października 2020 18:28
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11

Kalendarium


Dzisiaj jest: Piątek
23 Października 2020
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga

Zegar

Ulti Clocks content