Newsy
Koncert charytatywny w Dębicy PDF Drukuj Email
piątek, 22 października 2021 07:24

28 uczniów naszej szkoły, z klas 5-8, wzięło udział w koncercie charytatywnym „Anioły są takie ciche” w Domu Kultury MORS, organizowanym przez II LO w Dębicy. VII edycja tego wydarzenia wspierała Igę Jaros, małą dębiczankę chorą na artrogrypozę. Koncert, który odbył się 20 października uświetniły występy muzyków II Liceum, kwintetu dętego, zespołu Kamers, Soul Dance Akademii Tańca, reprezentantki grupy Mażoretek, a także zespołu akrobatyki sportowej ScreamoTrickz- znanego m.in. z programu „Mam Talent”. Zebrana z zakupu cegiełek kwota pozwoli na sfinansowanie leczenia i rehabilitacji Igi. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego ważnego i atrakcyjnego wydarzenia. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci biorące udział w wyjeździe dały się poznać jako rzetelne, kulturalne i dobrze wychowane- w skupieniu oglądały występy, zachowały się godnie podczas imprezy i stosowały zasady bezpieczeństwa w drodze. Było mi przyjemnie być kierownikiem takiej wycieczki.

Otylia Lipa

 

GALERIA

>>KLIK<<

 

Poprawiony: piątek, 22 października 2021 07:43
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
środa, 20 października 2021 06:20

W 2021 roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 1 października.


Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się w pierwszy piątek października (do 2018 r.            w ostatni piątek września). To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń
Organizatorem akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które w ten sposób promuje zabawową formę nauczania matematyki.

Jej początek to 2011 rok, dziś jest o niej coraz głośniej nie tylko poza szkolnymi murami, ale  i granicami Polski. W zabawie uczestniczą bowiem szkoły z takich krajów jak Rosja, Włochy, Chorwacja, Rumunia, Stany Zjednoczone, czy Arabia Saudyjska.

W naszej szkole uczniowie zmierzyli się z tabliczką mnożenia na czas.

Wyniki klas- średnia uczniów z danej klasy

klasa IV- 19

klasa V-34

klasa VI-31

klasa VII-36

klasa VIII- 46

Mistrzowie  w poszczególnych  klas:

Kl. 3

Kwiatek O-40

Jachym N-34

Chodór D- 32

Klasa 4

Guzik G- 56

Klasa 5

Guzik  E-49

Kapustka M-49

Klasa 6

Kwiatek A-60

Klasa7

Madura W-77

Klasa 8

Madura G- 103


Gratulacje !

 


Poprawiony: środa, 20 października 2021 06:26
 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE! PDF Drukuj Email
wtorek, 19 października 2021 08:54

Nauczycielki z kl. "0" oraz grup przedszkolnych - "Starszaki" i "Sówki", zapraszają dzieci do udziału w konkursie rodzinnym

Uśmiech

 

 

REGULAMIN KONKURSU

>>KLIK<<

 


Poprawiony: czwartek, 21 października 2021 08:37
 
Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. PDF Drukuj Email
niedziela, 10 października 2021 19:07

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie edukacyjnym -Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Tegoroczna IX edycja Dyktanda jest ukłonem w stronę historii Śląska. Przypomina  ważny fragment polskiej historii, jakim były powstania śląskie. Dyktando jest więc zarówno lekcją poznawania języka ojczystego i historii, jak też i szczególną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości. W etapie szkolnym konkursu rywalizowało jedenaścioro uczniów. Osiem najlepszych prac zostało wysłanych do wojewódzkiego koordynatora Dyktanda w celu weryfikacji i uzyskania decyzji zakwalifikowania do kolejnego etapu.

Mistrzami ortografii w naszej szkole okazali się: Gabriela Guzik i Julita Pieróg z klasy czwartej, Zuzanna Furgał, Anna Kwiatek i Magdalena Madura z klasy szóstej, Wioletta Madura i Konrad Bednarz z klasy siódmej oraz Katarzyna Jamroch z klasy ósmej.

Opiekunem naukowym uczestników Konkursu jest p. Marzena Wnuk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w Dyktandzie. Najlepszym życzymy zakwalifikowania się do finałowego etapu ortograficznych potyczek oraz uzyskania wysokich lokat.

Koordynatorzy udziału szkoły w Dyktandzie Niepodległościowym- p. Marzena Wnuk i p. Beata Sutkowska

 

GALERIA

>>KLIK<<

 


Poprawiony: środa, 13 października 2021 13:47
 
Jesienny spacer sensoryczny PDF Drukuj Email
piątek, 08 października 2021 21:14

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala  odczuwać, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata.
Dzieci z grupy Sówki korzystały w pełni z darów jesieni przygotowując wraz z wychowawczynią Magdaleną Papuga ścieżkę sensoryczną. Przedszkolaki rozwijały swoje wrażenia dotykowe i stymulowały zmysły przechodząc boso po liściach, gałązkach, szyszkach, ziołach, kasztanach i żołędziach.

GALERIA

>>KLIK<<

 

Poprawiony: niedziela, 10 października 2021 19:07
 
Dzień Komisji Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
środa, 06 października 2021 13:05

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 24

Kalendarium


Dzisiaj jest: Sobota
23 Października 2021
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga

Zegar

Ulti Clocks content